Вибір зимового дитячого взуття 

Вибір передбачає декілька критеріїв – це привабливий дизайн, відповідність модним тенденціям сезону, якість шкіри, утеплювача  та підошви, комфортні відчуття при ходьбі.
Підошва зимового дитячого взуття повинна бути вище, ніж у літнього, малюнок її повинен протидіяти ковзанню. Взуття з рифленою підошвою, звичайно, зручне, але якщо вам потрібні витончені елегантні чобітки для маленької дівчинки, – такий варіант вам не підійде.

Матеріал підошви може бути різним: поліуретан, гума, каучук. Всі ці матеріали наділені водонепроникністю і зносостійкістю. У гумової підошви якість зчеплення дещо краща, і взимку в такому взутті не слизько. Дитяче взуття, виготовлене на підошві із синтетичних матеріалів (стіроніл, трансперент, кожволон), а також взуття, що має верх зі штучної шкіри (ІКО) і текстовініта, не відповідає гігієнічним вимогам.

Важливий і такий момент, як надійність кріплення підошви до верхньої частини. Зимове взуття буває прошите, клеєне, лите або з комбінацією перелічених вище варіантів. За хорошої якості ви повинні спостерігати рівний шов по всій довжині, відсутність патьоків клею і ознак відставання підошви від верху.

У виробництві зимового взуття для дітей використовується більш товста шкіра, ніж  для літнього. Це може бути як натуральна шкіра, так і шкірзамінник. Звичайно, краще перший варіант, оскільки натуральна шкіра володіє хорошими теплозахисними властивостями, приймає форму ноги, має властивість розтягуватися; пластична; забезпечує вільну циркуляцію повітря і краще вентилює ногу; не затримує вологу, що дозволяє ніжці завжди бути сухою (чудова профілактика грибкових захворювань).

Взуття зі штучної шкіри зовні може і не відрізнятися від натуральної, але зморшки на згинах або мікротріщінки можуть з'явитися дуже швидко. Мінуси взуття, виготовленого з синтетики: викликає парниковий ефект (нога знаходиться завжди у вологому стані); порушується кровообіг; негативно впливає на м'язи та зв'язки стоп. Іноді роблять дитяче взуття з комбінації натуральної і штучної шкіри, що дозволяє йому бути функціональним, гарним і водночас більш доступним за ціною.

Відрізнити натуральну шкіру можна наступним чином - вона тепліше штучної і швидко нагрівається від тепла людської руки.

Для утеплення внутрішньої частини взуття застосовуються натуральні хутра (наприклад, овчина, цигейка) і штучні. Відмінність штучного хутра - його характерний блиск, не властивий натуральному. У холодні зимові дні з температурою повітря не нижче -10 ° С і слабкому вітрі (до 1,3 м / сек) школярі молодшого віку можуть носити чобітки на пористій гумі, утеплені синтетичним хутром (лавсан з бавовною).

Дитяче взуття згідно всіх ГОСТів і вимог Міністерства охорони здоров'я повинне мати форму - як для хлопчиків, так і для дівчаток - з широким носком. Будова дитячої стопи відрізняється від дорослої і для дитячих пальчиків дуже важливий простір, себто широкий носок. Якщо носок буде вузький, відбувається порушення кровообігу і навантаження розподіляється не по всій стопі. Акцент повинен бути зроблений на ідеально рівний внутрішній край взуття. Від цього моменту залежить природне положення великого пальця, щоб він не був притиснутий до інших пальчиків.

Уважно огляньте зовнішні застібки. Попрацюйте як слід блискавкою, зверніть увагу, чи не потрапляють в неї хутро або підкладка. Розгляньте, як вона ушита.
 

Як вибрати взуття для дитини?

Підошва

Основне правило таке: чим менше дитина, тим більше тонкою і гнучкою має бути підошва. Купуючи черевички, не забувайте перевірити гнучкість підошви. Питання, яка підошва краще - гумова або шкіряна, теж пов'язаний з проблемою гнучкості.

Гумові підошви товщі і жорсткіші, ніж шкіряні, які забезпечують велику стійкість. Уникайте жорстких черевичок для маляти.
Якщо підошву важко зігнути вам, то дитячої ніжці зробити це ще складніше. Коли підметки жорсткі, дитина легше спотикається при ходьбі і може впасти і боляче забитися.


Задник

Потрібно, щоб задник був досить твердим, по висоті вище щиколотки і добре, якщо закриває кісточку - така форма задника утримує п'яту в правильному положенні і виключає її викривлення.

Затисніть задник черевика між великим та іншими пальцями.
Якщо він здається м'яким на дотик, легко гнеться, то при шкарпетці дуже швидко ослабне,  не забезпечить ніжці дитини гарної фіксації,  і черевички будуть постійно звалюватися з ніг.


Каблук

Навіть найперші черевички маляти, в яких він тільки почне ходити, мають бути з невеликим каблучком, щоб запобігти завалювання малюка.  Для правильного забезпечення невеликого перепаду між п'ятою і носком ноги, у дитячого взуття повинен бути широкий каблучок, близько 0,5 - 1,5 см.

Верхня і бічні частини черевика

Верхня (якраз під зав'язками) і бічні частини черевика повинні легко збиратися в складочки, коли маля робить крок. В іншому випадку ніжка маляти не зможе вільно згинатися усередині черевичка при кроці. Якщо взуття недостатньо м'яке, воно не підходить.

Більшість взуття зараз випускається з верхом на «липучках». Не дивлячись на їх хороші властивості, правильніше буде вибрати для дитини взуття на шнурівках або застібках. Саме вони забезпечують гарне прилягання взуття до ноги дитини.

Матеріал для взуття

Найкраще взуття з натуральних матеріалів - шкіри або полотно! Вони дають можливість "дихати" нозі в черевичку, пропускаючи до неї повітря. Саме тому синтетичні матеріали не годяться для дитячого взуття.

Присутність супінатора

Цю частину взуття можна вважати обов'язковою і невід'ємною. Незважаючи на «прихованість» супінатора, його роль дуже важлива в правильному розподілі навантаження на стопу при ходьбі. Також він забезпечує нормальне формування склепіння стопи, запобігаючи плоскостопості. Батьки повинні взяти собі за правило - не купувати дитяче взуття без супінатора.

Розмір

Вибрати черевички для малюка - найбільш важлива і складна задача, яку ви повинні вирішити у взуттєвому магазині. Дитяче взуття повинне за розмірами точно відповідати довжині і ширині стопи.

Незручне взуття сприяє негативним змінам у розвитку суглобів ноги, змінюється звід стопи, змінюється центр ваги, що тягне за собою формування неправильної ходи і майбутні проблеми з хребтом. Тісне взуття ускладнює ходу, тисне ногу, заподіює біль і з плином часу змінює форму ноги, оскільки пальці згинаються, заходять один на інший, утворюються мозолі, потертості. У тісному взутті взимку холодно: воно здавлює кровоносні судини стопи, заважає нормальному її живленню та зігріванню. Занадто вільне взуття також шкідливе: натираються ноги, з'являються садна.

Подивіться, чи підходять черевички за розміром обом ніжкам, чи достатньо вони гнуться і округляються, коли маля йде і, нарешті, перевірте, чи є місце для великого пальця ноги, чи не ковзають черевички. Не забудьте "проконсультуватися" з самим "покупцем".  Дайте йому можливість покрокувати в новеньких черевичках по магазину.

Розмір взуття: довжина і повнота

Ноги однакової довжини можуть мати різну ширину і форму. Тому розміри дитячого взуття характеризуються двома основними показниками:
дитяча ніжка
  1. розміром взуття — це довжина взуття, яка вимірюється у горизонтальному напрямку від крайньої точки п'яткової частини до найбільш віддаленої точки носової частини підошви.

  2. повнотою взуття — це охоплення пучкової частини через найбільш виступаючі зовнішні ділянки стопи.
 
 

Make a free website with Yola